ماز جبرانی

رویدادها

کمدی صحنه مازیار جبرانی در نیویورک گذشته ۱۵ تا ۱۷ ژوئن ۲۰۱۷
کمدی صحنه مازیار جبرانی، امیر کی‌، و دوستان گذشته شنبه، ۲۲ آوریل ۲۰۱۷
جشن نوروزی ۱۳۹۶ همراه با ماز جبرانی گذشته شنبه، ۲۵ مارس ۲۰۱۷
کمدی صحنه نوروزی ماز جبرانی در شیکاگو گذشته شنبه، ۱۱ مارس ۲۰۱۷
میهمانی خیریهٔ سالانه نوروزی همراه ماز جبرانی، هنگامه و ... گذشته شنبه، ۴ مارس ۲۰۱۷
کمدی صحنه مازیار جبرانی در هوستون گذشته ۳ تا ۵ نوامبر ۲۰۱۶

ویدئوها

زندگینامه

ماز جبرانی

ماز (مازیار) جبرانی بازیگر و کمدین روی صحنه (استندآپ کمدین) ایرانی- آمریکایی، در اسفند ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد ولی بیشتر عمر خود را در کالیفرنیای آمریکا سپری کرده است. ماز عضو گروه کمدی "محور شرارت" است که سعی می‌کنند با زبان طنز در برنامه‌های نمایشی روی صحنه ،نگاه‌های کلیشه‌ای علیه ایرانیان و اعراب را به طنز بکشند. ماز در چندین فیلم سینمایی مانند مترجم شفاهی، جمعه بعد و سنجاقک بازی کرده است.

ماز جبرانی زاده ی تهران است و در منطقه ی سانفرانسیسکوی کالیفرنیا بزرگ شده است. او تحصیلات دانشگاهی اش را تا مقطع دکترا در رشته ی علوم سیاسی در دانشگاه یو سی ال ای ادامه داد ولی آن را نیمه تمام گذاشت و در نهایت به هنر صحنه روی آورد. او با همسر هندی-آمریکایی خود در کالیفرنیا زندگی می کند.

ماز جبرانی در آمریکا شناخته شده است و تاکنون در بسیاری از کانال ها و برنامه های تلویزیونی از جمله سی ان ان و برنامه ی پربیننده ی جی لنو حضور پیدا کرده است. ماز جبرانی یکی از اعضای اصلی "محور شرارت" (Axis of Evil) بود که برای اولین بار هنرمندان طنزپرداز خاورمیانه ای تبار در یک تور سراسری جهانی در سال ۲۰۰۷ برنامه اجرا کرد و این برنامه ها از تلویزیون های آمریکایی نمایش داده شد و دی وی دی آن نیز به معرض فروش گذاشته شد.

ماز جبرانی بر روی صحنه

ماز در تلویزیون و سینما نیز فعال است. او اخيرا در نقش يک راننده تاکسی هندی در سريال کمدی شبکه «ای بی سی» ظاهر شده است. این سريال «سلحشوران کاميابی» نام دارد و داستان ماجراجويی های سرايدار يک ساختمان مجلل در «مانهاتان» نيويورک است. جبرانی در فیلم مترجم همراه با نیکل کیدمن و شان پن نیز بازی کرده است.

جبرانی در بسیاری از کارهای خود سعی میکند تا با طنز برخوردهای متعصبانه و کلیشه ای در آمریکا را بر علیه ایرانیان، اعراب و مسلمانها به تمسخر بگیرد چرا که طنز در آمریکا از موثرترین روشهای ارتباط با مردم میباشد. طنز جبرانی از چند لایگی خاصی بهره مند است. او با موضوع های سیاسی اجتماعی و خبرهای روز رفتاری می کند که در نظر نخست ساده و سرراست و دست یافتنی می نماید، اما با هر بار شنیدن هنرپذیر به وجه و صورت و لایه ی دیگری از طنز او دست می یابد. زبان این طنز و شیوه ی اجرایی آن ویژه ی خود اوست. او از ایرانی تبار بودنش، از خاورمیانه ای و مسلمان زادگی خویش بهره می برد تا ستمی را که بر مردمان آن خطه از جهان می رود، نشان دهد.

جبرانی تنها هنرپذیرش را شاد و خوشحال و سبکبار به خانه روانه نمی کند، بلکه هر بار صورت دیگری از واقعیت را پیش روی هنرپذیر به نمایش می گذارد. او به یک جانبه نگری و قضاوت ساده لوحانه ای که نسبت به اهالی خاورمیانه وجود دارد، با وسیله ای که برای مردمان این سوی دنیا شناخته شده است، تلنگر می زند. او با هوشمندی به پیرامون خویش نگاه می کند و با همین نگاه تیز است که کجی و کولگی دنیا را می بیند و به زبان شیرین و زیبای طنز بازآفرینی می کند. او ترس و ترور و توحشی را که در دنیا هست وارد طنزش می کند و با گذراندن از صافی زبان موثر طنز ترس و زشتی آن را می گیرد.

برای دیدن گفتگوی اختصاصی با ماز جبرانی و نظرات او در باره بینی اش!، فرهنگ ایرانی و آمریکایی، زندگی نامه اش و ... به صفحه یوتیوب سایت رجوع کنید.

Biography

Maz "Maziar" Jobrani (born February 26, 1972, Tehran, Iran) is an Iranian-American comedian who is part of the "Axis of Evil" comedy group. The group appeared on a comedy special on Comedy Central. Jobrani has also appeared in numerous films, television shows, on radio and in comedy clubs. His filmography includes roles in The Interpreter, Friday After Next, and Dragonfly.

Maz Jobrani

Although born in Tehran, Iran, Jobrani's parents moved to California and he grew up in Tiburon in the San Francisco Bay area. He attended Redwood High School in Larkspur. Jobrani did not take the conventional route to performing comedy. He studied political science and Italian at UC Berkeley, where he received a B.A. degree. In fact, Jobrani was enrolled in a Ph.D. program at UCLA when he decided to pursue his childhood dream of acting and performing comedy. He has since made appearances on shows like The Colbert Report, The Tonight Show With Jay Leno, The Late Late Show with Craig Ferguson, Talkshow with Spike Feresten and regularly performs at top comedy clubs (in CA and NY) such as The Comedy Store. He also made an appearance as a dental patient on an episode of Still Standing. Jobrani was the Persian in the Axis of Evil Comedy Tour including Ahmed Ahmed and Aron Kader. He is currently on his "Brown and Friendly" tour, with K-Von, another Iranian-American comedian, opening his shows.

Jobrani makes jokes about racism, mainly racism against Persians and Arabs, but also makes a lighter note that they are not perfect, stating some of the flaws. His jokes tend to brighten up the stereotypical reputation of Middle Easterners. His well-known humorous phrase: "I am Persian.. like the Cat" has become popular in comedy scenes in the world.

Jobrani is married to an Indian-American woman and they currently reside in California with their infant boy.

Maz Jobrani's Stand-Up Comedy Show
Sponsored Ad
بورسیه زبان انگلیسی‌ EHLS برای فارسی زبانان متقاضی ...
شب نشینی با ایرانیان: کنسرت، موسیقی‌ و بوفه کامل غذای ایرانی
جمعه، ۲۳ ژوئن ۲۰۱۷
رویدادهای ایرانی سراسر جهان
ترامپ به ولیعهد جدید عربستان سعودی تبریک گفت
افت قیمت سکه و ارز در آخرین روز خرداد + جدول قیمت
ارتش پاکستان پهپاد شناسایی ایرانی را سرنگون کرد (عکس)
آتش سوزی گسترده در محله دشت بهشت اوین تهران
حمله با چاقو به یک افسر پلیس در فرودگاه بین‌المللی شهرفلینت ایالت میشیگان آمریکا
داعش مسجد ۸۰۰ ساله معروف و تاریخی شهر موصل را منفجر کرد
ملاقات رضا پهلوی با نماینده‌های مجلس آمریکا با هدف ...
ویدئو اعتقادات یک داعشی دستگیر شده: ایرانیان را ...
رستوران دار ایرانی آمریکایی در لس آنجلس به اتهام ...
سرانجام زنان در سریال ایرانی مو نشان دادند (ویدئو)
فیلم رادیو دریمز (رویای رادیویی) با هنرنمایی محسن ...
بدون تعارف: سخنرانی صریح روحانی در مراسم افطار با ...